Film, Muzyka, Książka, Moda, Ludzie
piątek Styczeń 19th 2018

Kategorie

Ciekawe strony

Treści własne

Archiwa

The Book „Cukiernia pod Amorem”.

Dziś chciałabym polecić wam książkę Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, pt. Cukiernia pod Amorem.

Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy - Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Podczas wykopalisk na rynku w Gutowie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia. Wzbudza ono zainteresowanie córki właściciela cukierni Pod Amorem. Czy Iga rozwikła dawną rodzinną tajemnicę? Czy przepowiednia sprzed wieków naprawdę się spełniła?
W poszukiwaniu odpowiedzi prześledzimy fascynującą historię rozkwitu i upadku jednego z najświetniejszych mazowieckich rodów.

Zajezierscy to pierwsza część trzytomowej sagi o Gutowie.
Autorka opisuje losy kilku pokoleń kobiet (i ich mężczyzn) w malowniczej scenerii dziewiętnastowiecznych dworków oraz współczesnej prowincji. Znakomicie oddaje koloryt epoki, zarówno jeśli chodzi o realia życia codziennego, jak i przełomowe wydarzenia historyczne. Przeplata przeszłość z teraźniejszością, tworząc niepowtarzalną opowieść o silnych kobietach, ich marzeniach i namiętnościach oraz wytrwałym dążeniu do wyznaczonych celów. Opis wydawcy.

 

Nie byłam początkowo przekonana, aby sięgnąć po tę pozycję. Ale szukałam czegoś nowego do czytania. Zaczęłam czytać pierwszą część. Pomimo, że nie lubię książek gdzie jest nie wiele dialogów, ale historia jest bardzo dobrze napisana, że nie można oderwać się od czytania. Szybko pochłonęłam pierwszą część, niedługo później zaczęłam drugą część Cukiernia pod Amorem. Cieślakowie i w końcu zaczęłam trzecią i ostatnią część - Cukiernia pod Amorem. Hryciowie.

Tom 2, Cieślakowie Tom 3, Hryciowie

Osobiście najbardziej spodobała mi się druga część. W tej części przedstawiona jest Polska w czasie przedwojennym. W tej części przedstawiona jest postać m.in. Giny, gwiazdy teatru. Autorka przedstawia historie silnych kobiet, które stają się częścią naszego życia, podczas czytania tej serii.

 

Z głębi serca polecam serię o Gutowie. Wspaniałe historie, wspaniali bohaterowie, wspaniały świat.

N.N.

Komentuj